انتشار فراخوان جشنواره سراسری تئاتر خیابانی ارس

انتشار فراخوان جشنواره سراسری تئاتر خیابانی ارس

هفتمین جشنواره سراسری تئاتر خیابانی ارس با انتشار فراخوان دریافت طرح و ایده فعالیت خود را شروع کرد تا بیش از یکصد اجرای خیابانی را در نوروز ۹۹ در منطقه مرزی ارس رقم بزند.

ابراهیم نصیری دبیر جشنواره تئاتر خیابانی ارس در خصوص انتشار فراخوان هفتمین دوره از این رویداد گفت: در طول ۷ دوره گذشته بالغ بر ۳۰۰ اجرای خیابانی در بین میلیون‌ها گردشگر نوروزی منطقه آزاد ارس اجرا شد و این منطقه در آینده نه چندان دور قطب نمایش‌های خیابانی خواهد شد.

او افزود: این دوره از جشنواره در دو بخش موضوعات عمومی- اختصاصی و نمایش‌های آیینی- سنتی برگزار می‌شود و دو موضوع آیین‌های نوروزی و مرز و مرزنشینی مورد توجه ویژه هیئت انتخاب آثار خواهد بود.
نصیری در زمینه سیاستگذاری‌های جشنواره در حوزه داوری، تاکید کرد: جشنواره هفتم با لحاظ زمان‌بندی و اقتضائات مورد نیاز تولید کارهای جدید و غیرتکراری با توجه به موضوعات مطلوب مدنظر سازمان منطقه آزاد ارس از آثار غیرتکراری و نو استقبال خواهد کرد.

مدیر فرهنگی، آموزشی و هنری سازمان منطقه آزاد ارس تصریح کرد: در راستای تعامل با سایر نهادها و رویدادهای تخصصی حوزه تئاتر در کشور، موضوع انعقاد تفاهم‌نامه‌های همکاری با سایر جشنواره‌های معتبر کشور از جمله جشنواره مریوان و لاهیجان نیز در دستور کار قرار دارد.

براساس فراخوان هفتمین جشنواره تئاتر خیابانی ارس، فعالان حوزه تئاتر کشور می‌توانند طرح و ایده نمایشی خود را جهت ارزیابی تا ۲۰ آبان ماه به ایمیل دبیرخانه به آدرس art@arasfz.ir  ارسال کنند. پس از انتخاب و اعلام لیست ایده‌های منتخب، کارگردانان باید فیلم اثر تولید شده را تا تاریخ ۲۰ دی‌ماه به صورت پستی بفرستند.

این جشنواره همانند سال‌های گذشته به عنوان اولین رویداد تئاتر کشور همزمان با روز جهانی تئاتر، ۷ فروردین‌ماه در منطقه آزاد ارس برگزار خواهد شد.

منبع: ایران تئاتر

رویداد های مرتبط با: انتشار فراخوان جشنواره سراسری تئاتر خیابانی ارس